NĚCO MÁLO O NÁS

Ač jsme netušili, za vše mohl vykutálený svatební dar a láska k myslivosti. Zmíněným darem bylo štěně boder teriéra – naše Julča (Chrysty z Měnínského lesa) od váženého přítele, skvělého chlapa a zkušeného chovatele Pavla Konečného. A jakožto správný dáreček se i Julča stala velmi rychle součástí naší psí rodinky. Nejvíce odkoukala od zkušeného a prohnaného jezevčíka Betinky a nabyté znalosti osvědčila již v raném věku, kdy se od 7 měsíců začala zúčastňovat společných nátlaček.

Jelikož nás Julie přesvědčila, že nešlo pouze o mladický zápal, ba naopak pracuje čím dál víc a ráda, nedalo nám to a "prubli" jsme povinné výstavy a zkoušku z norování (bohužel když zjistila, že liška je za dráty naznala, že tady se opravdu snažit nebude...). I nastal čas papírování, zařizování a vyřizování a následné hledání ženicha. Dali jsme na doporučení a obrátili se na Romana Trojku a jeho chovatelskou stanici z Romanova chovu. 

Štěňata z vrhů „A“, „B“, „C“ jsou tedy z opakovaného spojení Julinky s Huxem Fluxem Leopold Lapis Lazuli z Romanova chovu. Jména se snažíme vybírat česká, takže se potkáte s Alfredem, Aloisem, Bonifácem, Bivojem či Ctiradem. Nové majitele našli prcci za humny, na Moravě, v Čechách, na Slovensku (jak u našich hranic, tak u "východňárů") a rekordmanem je prozatím Bartoloměj v Nizozemí. 

Dne 3.6.2016 jsme se dočkali vrhu "D", narodilo se šest krásných štěňátek- 3 holky a 3 kluci, a to: Dina, Doris, Dalila, Dante, Dalimil a Davor. Porod proběhl v pořádku, Julča se zotavila rychleji než po předchozích vrzích, takže jsme za to moc rádi. Štěňata až na Dinu, která prohání zvěř ve Slovinsku, zůstala v ČR.

Otcem vrhu „D“ je Altar z Nízkých Beskyd (https://latynjagd.wz.cz/2011/03/Adar-Aron.html)

Altar z Nízkých Beskyd

 

ocenění: výborný, CAC

otec: Evar Hraples
matka: Jura Hraples

Vrh: 5.7.2010

    Číslo zápisu: SPKP887, Člp 6446/2013

    Zkoušky: BL - norník

Barva: dark grizzle

    Výška: 34 cm

    Zuby: 2xM3, skus nůžkový

 

 zdroj: převzato ze stránek: www.kcht.cz

 

V březnu 2021 Julča oslavila dvanáctý rok na světě, a ač jí trochu šednou tlapky, stále je tělem i duší lovec (i když již na kratší vzdálenosti). Aktuálně máme tři psí členy domácnosti, bloodhound Ike (čteno německy "ike“) je typický puberťák, Julča starší dáma a benjamínek Bandita (zkráceně "Bandi") je třešničkou na dortu, kterou se momentálně snažíme nezašlápnout.

2023

V průběhu roku 2023 se podařilo uchovnit obě "mladice", mají tedy úspěšně za sebou jak výstavy, tak zkoušky, kdo chce podrobnější info – mrkněte do listin. 

2024

Březen není březnem jen tak, zabřezla i Bandita (Metaxa) a ač jsme nedoufali, ale tajně si přáli, 9. 5. 2024 se narodili 2 kluci jako buci. Víme, že ten počet by mohl být lepší, ale potom, co Bandita s Franzem předváděli (oba poprvé), tak jsme rádi i za ty dva a hlavně za to, že Banďa je v pořádku a o prcky se stará ukázkově.

otcem vrhu "E" je Franz Latýn Jagd

pro bližší info o Franzovi klikněte na následující odkaz  Detail psa (kcht.cz)                           zdroj: převzato ze stránek: www.kcht.cz

A jak to na světě bývá - Banditě se podařilo 6. 3. 2024 zabřeznout a Julča se rozhodla 24. 3. 2024 odejít. V nedožitých patnácti letech jí dosloužilo srdíčko a co na to napsat... máme ji rádi.